Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Takie śliwki... z zagranicy"

 

Film dokumentalny opowiadający o młodych uchodźcach z Czeczenii.  Bohater filmu 18 letni chłopak opowiada i oprowadza po miejscach, które były jego pierwszym spotkaniem z Polską, krajem do którego przyjechał z rodzicami a który stał się jego domem. Jednocześnie przyglądamy się lekcji w polskiej szkole, do której chodzą czeczeńskie dzieci z pobliskiego ośrodka dla uchodźców. 

Film zdobył główną nagrodę na festiwalu "Kino Ciśnień" oraz wyróżnienie na festiwalu "Edukino"

embed video plugin powered by Union Development

Globalny Świat

"Globalny świat" to pakiet trzech filmów popularno-naukowych adresowany do uczniów gimnazjum i szkół średnich. Prowadzący - krakowski aktor Filip Budweil zastanawia się i wspólnie z widzami szuka odpowiedzi na pytania dotyczące globalnych współzależności. W kolejnych odcinkach zajmuje się problematyką środowiska naturalnego, emigrantów oraz samym zjawiskiem globalizacji. Jeden z filmów - poświęcony środowisku naturalnemu zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. 

embed video plugin powered by Union Development

Mela i Marcel, czyli jak bezpiecznie korzystać ze zdobyczy

Fragment cyklu filmów animowanych adresowanych dla najmłodszych pt. "Mela i Marcel, czyli jak bezpiecznie i zdrowo poznawać świat".  Tym razem bohaterowie znani już z audiobooka, zrealizowanego przez "Tutto Arts & Media" po raz pierwszy pojawiają sie w filmie i zabierają młodych widzów w podróż, podczas której poznawać będą zasady bezpieczeństwa. Tak jak dla naszych filmowych bohaterów, dla nas również produkcja ta była podróżą w nieznane, bowiem po raz pierwszy realizowaliśmy tak długi projekt, będący w całości filmem animowanym. 

Patronat nad filmem objęła Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego. 

Film był pokazywany podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci w 2015 w Krakowie. Obecnie do końca stycznia 2016 poszczególne filmy można oglądać w kinie Kijów w Krakowie - pokazy odbywają się przed filmami dla dzieci.

embed video plugin powered by Union Development

Plakiet filmów "Alkohol-zagrożenia"

3 filmy popularno naukowe, stanowiące swoisty mini-serial poruszające problematykę skutków nadużywana alkoholu. 

Filmy wzbogacone zostały wypowiedziami ekspertów: psychologa, policjanta oraz lekarza. Dodatkowo do każdego z filmów dołączony jest komentarz (materiał pomocniczy) dla nauczycieli. Jest to wypowiedź dr Ewy Tokarczyk, psychologa, kryminologa, wykładowcy Pedagogium − Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie 

embed video plugin powered by Union Development